Treningi HIIT i inne - gdzie szukać wiarygodnych informacji?

Mariusz Tomaszewski 2022-06-04 0 komentarzy
Treningi HIIT i inne - gdzie szukać wiarygodnych informacji?

Dezorientacji wielu osób trudno jest się dziwić, ponieważ ćwiczenia to dziś nie tylko wykonywanie określonych, powtarzalnych ruchów w domowym zaciszu czy na sprzętach w siłowni. Wyróżnia się różne rodzaje treningów, jak interwałowy, LISS czy treningi HIIT. Nazwy te mogą niewiele mówić osobom niezorientowany w tej tematyce, zwykle jednak chodzi o poziom intensywności, a także to, czy pomiędzy ćwiczeniami składającymi się na trening przewidziane są przerwy.

Co zatem warto ćwiczyć? Niestety nie jest łatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, często pojawiają się sprzeczne informacje, na przykład na forach, gdzie ile osób, tyle opinii. Dobrym źródłem informacji na temat różnych form treningów, ich skuteczności, tego, komu są polecane i jakie mogą ze sobą nieść ryzyko, znaleźć można na stronie fitnessplatinium.pl. Prezentują je fachowcy, strona należy do znanej sieci fitness klubów prowadzonych przez pasjonatów, można im więc w pełni zaufać. Poza tym wiedza podawana jest w przystępny sposób.

Z informacji tych można dowiedzieć się między innymi tego, że nie da się jednoznacznie powiedzieć, który rodzaj treningu jest najlepszy, ponieważ wszystko zależne jest od wielu czynników, jak kondycja wyjściowa trenującego czy jego oczekiwania. Dlatego bardzo ważne jest, by typ ćwiczeń, ich intensywność, a nawet częstotliwość treningów dobierać zawsze indywidualnie.

Skomentuj wpis