Recykling odpadów

Fryderyk Brzeziński 2019-04-10 0 komentarzy
Recykling odpadów

Większość śmieci generowanych w gospodarstwach domowych nadaje się do recyklingu. Wśród produktów, które należy segregować, znajdują się między innymi:

  • szkło - kolorowe lub białe, najczęściej w postaci butelek, słoików i różnego rodzaju opakowań,
  • papier - w tym gazety, stare zeszyty, kartki, notatki,
  • plastik - bardzo popularny materiał w produkcji różnych opakowań.

Wszystkie odpady zostają poddane obróbce, a potem mogą zostać wykorzystane. Aby uświadomić sobie skalę problemu, wystarczy poruszyć wyobraźnię. Ile śmieci generuje każdy mieszkaniec domu? A gdyby zebrać je razem, licząc jeden blok, osiedle, miasteczko? W skali kraju i świata są to naprawdę ogromne ilości, a wszyscy żyjemy na jednej planecie... Zanieczyszczanie jej może być nie tylko ograniczeniem dostępnego miejsca, ale też po prostu szkodzeniem zasobom naturalnym. Duże ilości zalegających śmieci są poważnym zagrożeniem chociażby dla zwierząt, które ranią się o ostre krawędzie, połykają szkodliwe produkty i budują gniazda oparte na niebezpiecznych substancjach.

Specjaliści z Grupy EkoNYCZ zauważają, że świadomość ekologiczna stale wzrasta. To dobra wiadomość i duża szansa dla Ziemi. Nie bądź obojętny, zobacz więcej i zadbaj o swoje środowisko. Poza standardowym recyklingiem warto też pomyśleć o możliwości ponownego zastosowania zużytych produktów we własnym domu. Często okazuje się, że słoiczek po kosmetykach może zastąpić nowe, kupne opakowanie na różne przedmioty. Wystarczy odrobina kreatywności. Zużyte butelki i słoiki z pewnością chętnie przystroją również dzieci, robiąc z nich wazony lub skarbonki.

Skomentuj wpis