Notariusz z Wrocławia - kiedy można się do niego zgłosić?

Weronika Olszewska 2022-12-28 0 komentarzy
Notariusz z Wrocławia - kiedy można się do niego zgłosić?

Notariusze zajmują się przede wszystkim sporządzaniem dokumentów, którym nadają moc prawną. Umowa sporządzona przez strony może nie mieć mocy prawnej, a na pewno nie ma takiej wagi jak akt sporządzony i potwierdzony urzędową pieczęcią przed przedstawiciela prawa. Do notariusza zgłaszają się zatem osoby zmuszone do przeprowadzenia bardzo istotnych działań, związanych na przykład z majątkiem. Notariusz z Wrocławiazaprezentowany na stronie notariuszpp.pl może przeprowadzić dział spadku czy poświadczyć fakt dziedziczenia. Do jego kancelarii zgłaszają się też osoby chcące odrzucić odziedziczony spadek - na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim osoby dziedziczące długi, gdyż jeśli spadku nie odrzucą, będą musiały regulować należności po zmarłym.

Usługi takie są też wybierane w przypadku ważnych inwestycji, jak zakup nieruchomości. Zakup mieszkania czy działki nie może obyć się bez pomocy notariusza. Skorzystanie z niej ma na celu nie tylko dopełnienie obowiązku prawnego, ale też zabezpieczenia interesu obu stron.

Prawnik działający w obszarze usług notarialnych zajmuje się też między innymi poświadczaniem podpisów czy kopii ważnych dokumentów za zgodność z oryginałem. Takie usługi mogą być potrzebne w wielu przypadkach. Korzystają z nich nie tylko osoby prywatne, ale też na przykład podmioty publiczne, jak urzędy.

Skomentuj wpis