Kiedy konieczne jest czyszczenie studni głębinowej?

Malwina Wojciechowska 2022-12-26 0 komentarzy
Kiedy konieczne jest czyszczenie studni głębinowej?

Postępująca degradacja środowiska przyczynia się do znacznego pogorszenia jakości wody nawet w studniach głębinowych, dlatego ich właściciele powinni zadbać o regularna kontrole jej składu, a już na pewno przedsięwziąć odpowiednie kroki w razie zmian smaku, zapachu czy przejrzystości tego życiodajnego płynu. Może się bowiem okazać, że studnia została zanieczyszczona wodami gruntowymi. Brak reakcji w takim przypadku może doprowadzić do opłakanych skutków.

Posiadaczy studni powinien też zaniepokoić spadek jej wydajności, który najczęściej spowodowany jest rozmaitymi osadami. W każdej takiej konstrukcji żyją bakterie przyczyniające się do ich powstawania. Gromadzą się one najczęściej na filtrze, ograniczając, a w ostatecznym razie uniemożliwiając przepływ wody. W takich przypadkach wystarczy wezwać przedsiębiorstwo Kolmat od kilkudziesięciu lat świadczące usługi osobom prywatnym i firmom. Oferuje ono diagnostykę, np. analizę wody, a także czyszczenie studni głębinowej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Bogate doświadczenie, wiedza oraz specjalistyczne urządzenia pozwalają na szybkie uporanie się z problemem. Jest to praca wieloetapowa, na którą składają się:

  • badanie składu wody,
  • wykonanie pomiarów,
  • inspekcja studni kamerą,
  • planowanie prac i dobór metod,
  • dokładne czyszczenie filtra,
  • usuwanie osadów z innych elementów studni.

Skomentuj wpis