Jak często odbywać wizyty u psychologa?

Mariusz Tomaszewski 2020-02-20 0 komentarzy
Jak często odbywać wizyty u psychologa?

Korzystanie z pomocy terapeuty podczas wychowywania dziecka może wspomóc prawidłowy rozwój. Wybór Psychologa w Katowicach i ceny w Katowicach są uzależnione od konkretnego przypadku. W Centrum Psychoterapii Mental Solutions  opiekunowie mogą liczyć na najlepszą pomoc w utrzymaniu prawidłowej kondycji psychicznej  młodych ludzi.

Zdarza się, że dziecko przejawia niepokojące zachowania na tyle wyraźne, że opiekunowie sami szukają pomocy u psychologa. Najczęściej są to napady agresji, problemy ze snem czy apetytem. Istnieją też zachowania, które na pierwszy rzut oka wydają się niegroźne, ale ich ignorowanie może mieć negatywne skutki w przyszłości. Jeżeli dziecko jest markotne, ma problemy w kontaktach z rówieśnikami, jest wycofane, tłumi emocje, ma problemy z koncentracją, warto skonsultować się z terapeutą, żeby wykluczyć zaburzenia psychiczne. Wizytę zaleca się też, jeżeli jest ryzyko, że dziecko spotka albo spotkało traumatyczne wydarzenie, takie jak rozwód rodziców czy śmierć bliskiej osoby. Może zdarzyć się tak, że młody człowiek swoim zachowaniem nie wzbudza wątpliwości rodziców, ale pojawiają się objawy somatyczne, takie jak bóle głowy, brzucha, czy wymioty i mogą powstawać u dziecka na tle nerwowym.

Rodzaj i częstotliwość spotkań z terapeutą ustalana jest indywidualnie na pierwszym spotkaniu. Przeprowadzony jest wywiad z dzieckiem oraz rodzicami, podczas którego podejmuje się decyzje i określa cele terapii. W tym miejscu na pomoc mogą liczyć nie tylko najmłodsi, ale również młodzież i rodzice lub prawni opiekunowie. Psychoterapeuta dobiera najkorzystniejszą formę terapii. Od jej efektów uzależniona jest ilość sesji. Spotkania organizowane są tak, żeby stworzyć przyjazne i bezpieczne otoczenie, które pomoże pacjentowi się otworzyć.

Skomentuj wpis